Šeit mēs apspriežam zema bilirubīna līmeņa ietekmi

Šeit mēs apspriežam zema bilirubīna līmeņa ietekmi

Uslim oficiālā vietne — lietotāju atsauksmes, cena un kur nopirkt

Viņi parasti bija nemierīgi, noslēgti, noslīdējuši krēslos un apātiski. Kad viņu atskaņošanas saraksti parādījās, viņi sāka kustināt kājas, daži stāvēja, lai šūpoties mūzikas pavadījumā, un daži pat sazinājās ar intervētāju. Mūzika viņus visus kopumā padarīja priecīgus un modrus.

Mūzikas izmantošana mājās

Mūzikas terapija ir patīkams un lēts veids, kā uzlabot dzīves kvalitāti un tikt galā ar sarežģītu uzvedību bez narkotikām mājās vai iestādē.

Mūziku var izmantot mājās, lai savienotu atmiņas, kas saistītas ar dažādām dziesmām, lai mazinātu trauksmi un uzbudinājumu, samazinātu sāpes un asinsspiedienu un palielinātu sociālo saikni. Tas var uzlabot dzīves kvalitāti jūsu mīļotajam ar Alcheimera slimību un jums kā aprūpētājam.

 • Izveidojiet atskaņošanas sarakstu. Iekļaujiet sava mīļotā īpašās dziesmas, dziesmas, kas rosinātu atmiņas par laimīgiem laikiem, piemēram, bērnību, kāzām vai iecienītākajām filmām.
 • Palīdziet viņiem atpūsties. Izmantojiet atskaņošanas sarakstu, lai radītu nepiespiestu atmosfēru laikā vai darbībā, kas parasti izraisa trauksmi jūsu mīļotajam. Nomazgāšanās dušā vai vēlā pēcpusdienā vai agrā vakarā, kad parādās saulrieta simptomi, var būt piemērots brīdis, lai izmantotu mūziku, lai mainītu garastāvokli. Lēnāka mūzika atslābinās jūsu mīļoto, savukārt ātrāka mūzika veicinās kustību un sociālo saikni.
 • Nepārstimulējiet savu mīļoto. Izslēdziet televizoru un izvairieties no citiem traucēkļiem, piemēram, atbildēt uz tālruņa zvaniem. Iestatiet skaļumu uz tādu, kas ir ērts jūsu mīļotajam. Izvēlieties mūziku, pamatojoties uz darbību, kuru vēlaties padarīt patīkamāku.
 • Dziediet norādījumus. Dziedāšanas norādījumi, nevis vienkārši runāšana ar viņiem, var radīt skaidrāku saikni starp vārdiem un vēlamo darbību jūsu mīļotajam.
 • Spēlējiet mūziku vannā. Viena no aktivitātēm, kas ir pilna ar pretestību Alcheimera slimības vēlākajos posmos, ir peldēšanās. Lēna, jēgpilna deju mūzika var palīdzēt jums turēt savu mīļoto tuvu, palīdzot viņam vai viņai ieiet vannā vai dušā.
 • Atbalstiet mīļotā kustības. Lēnām palīdziet savam mīļotajam aplaudēt, piesitiet pirkstam, šūpoties vai pat stāviet un dejojiet.
 • Mudiniet savu mīļoto dziedāt. Dziedāšana mūzikas pavadījumā var uzlabot garastāvokli un rosināt atmiņas. Pat tie, kuri nevar salikt vairāk par vienu vai diviem teikumiem, var nodziedāt mīļākās dziesmas vārdus.
 • Skatīties. Vērojiet sava mīļotā reakcijas uz noteiktām dziesmām, gan verbālām, gan neverbālām, lai pārliecinātos, ka atskaņojat tikai dziesmas, kas rada pozitīvas attiecības.

Dažas minūtes, kas nepieciešamas, lai noorganizētu dažas iecienītākās melodijas, lai piesaistītu mīļoto cilvēku ar Alcheimera slimību, var palīdzēt šai personai atteikties no antipsihotiskiem vai prettrauksmes līdzekļiem un var stimulēt īslaicīgus, bet veselīgus sociālos sakarus, kas uzlabo jūsu mīļotā dzīves kvalitāti.

Ilgu laiku bilirubīns tika uzskatīts par atkritumu produktu, kas rodas no mirušām sarkanajām asins šūnām. Tādējādi zems bilirubīna līmenis netika uzskatīts par bīstamu vai citu dzīvībai bīstamu apstākļu riska faktoru. Taču nesenie pētījumi atklāja, ka bilirubīns darbojas kā vielmaiņas hormons un antioksidants. Šeit mēs apspriežam zema bilirubīna līmeņa ietekmi.

Galvenās līdzņemamās lietas:

 • Bilirubīns ir blakusprodukts, kas rodas mirušo sarkano asins šūnu sadalīšanās rezultātā.
 • Zems bilirubīna līmenis var liecināt par dažādām slimībām, piemēram, aptaukošanos, bezalkoholisko taukainu aknu slimību, plaušu vēzi un insultu.
 • Nervu sistēmu (smadzenes un nervus) ietekmē arī zems bilirubīna līmenis.

Ikgadējo fizisko pārbaužu ietvaros ārsti bieži iesaka laboratorijas darbus, tostarp aknu darbības testus. Aknu darbības testi ietver bilirubīna līmeņa pārbaudi asinīs. Daudzi cilvēki zina par paaugstinātu bilirubīna līmeni un to, kā tas var izraisīt dzelti. Zema bilirubīna līmeņa ietekme nav plaši zināma. Parunāsim par to, kas ir bilirubīns, tā normālo līmeni un zema bilirubīna līmeņa ietekmi.

Kas ir bilirubīns?

Sarkanajām asins šūnām ir dzelzi saturošs savienojums, ko sauc par hēmu, un to dzīves cikls ir 120 dienas. Kad sarkanās asins šūnas mirst, hēms tiek sadalīts, veidojot zaļas krāsas žults pigmentu, ko sauc par biliverdīnu. Pēc tam biliverdīns tiek pārveidots par sarkanoranžu savienojumu, ko sauc par nekonjugētu bilirubīnu. Šis nekonjugētais bilirubīns palīdz kontrolēt aptaukošanos. Aknās nekonjugēts bilirubīns tiek pārveidots par konjugētu bilirubīnu.

Konjugētais bilirubīns īslaicīgi tiek uzglabāts žultspūslī, pēc tam tas nonāk tievajās zarnās. Baktērijas tievā zarnā iedarbojas uz to, pārvēršot to sterkobilīnā. Daļu konjugētā bilirubīna nieres pārstrādā urobilīnā. Galu galā sterkobilīns un urobilīns izdalās ar urīnu un izkārnījumiem.

Ņemot vērā, ka bilirubīns tiek izvadīts no ķermeņa, tas tika uzskatīts par atkritumproduktu no asinīm. Tomēr jaunākie pētījumi ir pierādījuši, ka bilirubīns cilvēka organismā veic vairākas svarīgas funkcijas. Pētnieki sāk izprast bilirubīna kā hormona un antioksidanta lomu.

Normāls bilirubīna diapazons

Parasti normālais bilirubīna līmenis pieaugušiem vīriešiem ir:

Tips Normāls diapazons
Konjugēts bilirubīns Mazāk par 0,3 mg/dL (mazāk par 5,1 µmol/l)
Kopējais bilirubīns No 0,1 līdz 1,2 mg/dL (1,71 līdz 20,5 µmo)

Šie diapazoni dažādās laboratorijās var atšķirties atkarībā no testēšanas metodes. Arī bilirubīna līmenis jaundzimušajiem, bērniem un sievietēm atšķiras. Augsts bilirubīna līmenis ir izplatīts jaundzimušajiem. Konsultējieties ar savu ārstu, lai apspriestu savu bilirubīna līmeni pēc ikgadējās fiziskās pārbaudes.

Kāpēc zems bilirubīna līmenis ir bīstams?

Bilirubīns palīdz aizsargāt vairākus ķermeņa audus:

Sirds muskuļi

Sirds muskuļos bilirubīns palielina ķīmisko vielu, ko sauc par slāpekļa oksīdu. Šis slāpekļa oksīds palīdz atslābināt asinsvadu sienas, uzlabo asinsriti un tādējādi samazina organismam kaitīgo brīvo radikāļu veidošanos. Bilirubīnam ir asinsvadu aizsargājoša iedarbība. Zems bilirubīna līmenis var izraisīt dažādas sirds slimības un vielmaiņas traucējumus. Ja bilirubīns ir normālā diapazonā, tas palīdz novērst insultu asinsvadu patoloģiju dēļ.

Aknas

Aknās bilirubīns darbojas kopā ar citiem enzīmiem, lai samazinātu taukainu aknu iespējamību. Agrīnās taukaino aknu stadijās nav nekādu būtisku simptomu, bet vēlāk cilvēkiem var rasties sāpes aknu rajonā (vēdera labajā pusē), nogurums, svara zudums un vājums. Bezalkoholiska taukainu aknu slimība var izraisīt aknu vēzi vai aknu mazspēju. Ja bilirubīna līmenis ir zems, tas palielina bezalkoholisko tauku aknu slimību risku.

Bilirubīnam ir arī ietekme uz tauku šūnām organismā vai taukaudos. Zems bilirubīna līmenis parasti ir saistīts ar aptaukošanos, paaugstinātu cukura līmeni asinīs un triglicerīdu līmeņa paaugstināšanos. Bilirubīns novērš iekaisumu un uzlabo šūnu jutību pret glikozi.

Smadzenes un nervi

Smadzenes un nervus ietekmē arī zems bilirubīna līmenis. Nerviem ir ārējais aizsargpārklājums, ko sauc par mielīna apvalku. Bilirubīnam ir aizsargājoša iedarbība uz šiem mielīna apvalkiem. Pacientiem ar multiplo sklerozi tika konstatēts zems bilirubīna līmenis. Zems bilirubīna līmenis ir saistīts ar baltās vielas bojājumiem smadzenēs.

Nieres

Zems bilirubīna līmenis var būt saistīts ar tādām slimībām kā čūlainais kolīts vai nieru slimības. Lai uzlabotu bilirubīna līmeni, ir nepieciešama pamata slimību ārstēšana. Lai gan zemam bilirubīna līmenim nav ieteicama īpaša ārstēšana, ārsts var ieteikt mainīt dzīvesveidu, piemēram, pievienot vairāk ar flavonoīdiem bagātu augļu un dārzeņu, piemēram, kazenes, apelsīnus un lapu kāpostus.

Īsumā, bilirubīns nav tikai atkritumprodukts, ko veido mirušās sarkanās asins šūnas, bet arī svarīgs hormons un antioksidants. Augsts bilirubīna līmenis asinīs var izraisīt dzelti. Zems bilirubīna līmenis palielina aptaukošanās, bezalkoholisko tauku aknu slimību un insulta risku. Parasti zemākam bilirubīna līmenim nav nepieciešama agresīva ārstēšana. Konsultējieties ar savu ārstu, lai apspriestu dzīvesveida izmaiņas, kas palīdzētu paaugstināt bilirubīna līmeni.

Jaundzimušajam ir muskuļu vājums un viņš nav tik iesaistīts ikdienas mazuļa aktivitātēs kā vienaudži. Laikam ejot, atklājas arī atšķirības intelektuālajā attīstībā. Šie simptomi var liecināt par nepietiekamu vairogdziedzera hormonu ražošanu, kas ir viegli nosakāms un novēršams intelektuālās attīstības traucējumu iemesls.

Galvenās līdzņemamās lietas:

 • Vairogdziedzera attīstības traucējumi vai hormonu sintēzes defekti var izraisīt iedzimtu hipotireozi.
 • Iedzimtas hipotireozes simptomi nav specifiski un var parādīties vēlāk jaundzimušā dzīvē.
 • Vienkārša papēža dūriena pārbaude dažas dienas pēc dzimšanas ir efektīva skrīninga metode iedzimtas hipotireozes noteikšanai.
 • Nokavēta diagnoze un novēlota ārstēšana var izraisīt ievērojamus intelektuālos traucējumus, kurus var viegli novērst, izmantojot atbilstošus medikamentus.

Vairogdziedzera hormons ir būtisks vairāku orgānu, īpaši smadzeņu, attīstībā. Ja iedzimta hipotireoze netiek atklāta un savlaicīgi neārstēta, tā var izraisīt smagus un neatgriezeniskus neirokognitīvus traucējumus un intelektuālo invaliditāti. Apmēram 1 no 2000 līdz 4000 jaundzimušajiem piedzimst ar nepietiekamu vairogdziedzera hormonu ražošanu. Pirms hormonu skrīninga piemērošanas jaundzimušajiem iedzimta hipotireoze bija viens no biežākajiem novēršamās intelektuālās attīstības traucējumiem.

Kas ir iedzimta hipotireoze?

Iedzimta hipotireoze ir stāvoklis, kad jaundzimušais nevar ražot pietiekami daudz vairogdziedzera hormonu. Vairogdziedzera hormoniem ir liela nozīme vairākās vielmaiņas reakcijās, kas nodrošina ķermeni ar enerģiju. Turklāt tie ir būtiski smadzeņu attīstībā un darbībā.

Grūtniecības laikā auglis saņem nepieciešamo vairogdziedzera hormonu no mātes. Tāpēc augļa hormonālās ražošanas trūkums lielākoties nav manāms līdz dzimšanas brīdim.

Iedzimta hipotireoze var rasties vairāku iemeslu dēļ:

 • Bojāta vairogdziedzera attīstība. 80% gadījumu vairogdziedzera var nebūt (agenēze), tas ir minimāli attīstīts (hipoplāzija) vai var atrasties citur, nevis parastā kakla rajonā (ektopija).

Contents